Kategorie

3D

Prostorově tkaný materiál, ze kterého jsou šity všechny díly zádového systému (kromě modelu Biker 25 a Air 30). Zabezpečuje kvalitní odvětrání jeho dosedajících částí.
3D technology
Technologie 3D se používá k výrobě prostorově tvarovaných oblastí látky. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby se anatomicky přizpůsobily tvaru postavy a oblastem pocení. Rozdílné struktury látek podporují ráci svalů a kvalitněji odvádějí pot. Díky systému kanálků udržují náležitou teplotu.
Prostorově tkané 3D prádlo je nazýváno prádlem XXI. století. Je neobyčejně funkční, pružné, stálé a komfortní v každé situaci.
AnfibioKvalitní hovězinová useň o silné tloušťce, odolná proti vlhku a opotřebení.
ArmortexRevoluční materiál zesílený vláknem DuPont Kevlar. Tato tkanina nabízí to nejlepší, co potřebujete v extrémních podmínkách - vysoká odolnost proti roztržení a maximální lehkost.
AsymtexNový velmi pevný a lehký nylonový materiál. Díky novému asymetrickému způsobu tkaní je velmi pevný jak v trhu a střihu, tak proti proražení. Zátěr nové generace Heavy PU společně s velmi kvalitní vodoodpudivou úpravou zaručují výborné vlastnosti i v extrémních podmínkách.
BioniqVýsadou vlákna Bioniq je použití iontů stříbra, které působí antibakteriálně a zabraňuje vzniku nemilých pachů bez ohledu na dobu používání a počet praní.
C.B.S.Comfort Bottom System Tento systém umožňuje úplné rozevření spacího pytle a jeho pohodlné požívání.
CambrelleLátková antibakteriální podšívka, hygienická, pohodlná.
Cathex membrane
Membrána Cathex je mikroporézní látka. Tyto mikroskopické mezery tkaniny jsou menší než molekuly vody a proto nimi nemůže voda projít. Zárověn jsou tyto mezery větší než molekuly páry a proto se nimi snadno může odpařovat pot. Takže budete vždy v suchu a teple.
Parametry membrány: voděodolnost: 5 000 mm H2O/m2 prodyšnost: 5 litrů H2O/m2 za 24 hod.
CodraTextilie odolná proti oděru, svými vlastnosti podobná textilii Cordura. Oproti Corduře je levnější, s nepatrně menší odolností.
CorduraVelmi pevná a odolná tkanina z polyamidových vláken, které se vyznačují obrovskou pevností a odolností vůči otěru a jiným mechanickým poškozením. Struktura vláken a metoda tkaní má za následek skutečnost, že výrobky z Cordury jsou několikrát odolnější ve srovnání s tradičním nylonem. Tyto vlastnosti jsou pečlivě sledovány a kontrolovány firmou DuPont a pouze ty nejkvalitnější materiály splňující příslušná kritéria můžou nosit označení Cordura® by DuPont.
Crosta RovesciataTzv. „obrácená kůra", kůže vynikající kvality o tloušťce . Je dobře odolná vůči atmosférickým vlivům a opotřebování. Při čištění doporučujeme používat měděný kartáč a potom obuv nastříkat silikonovým sprejem, čímž se docílí původní nepromokavosti.
DuPont Cordura 300Špičková technická tkanina extrémní pevnosti a odolnosti proti roztržení a vodě. Díky svým ojedinělým vlastnostem je tato tkanina předurčena pro batohy do extrémních podmínek.
DuraflexItalské spony s doživotní zárukou.
Dural 7001-T6Stany s duralovou konstrukcí vynikají předvším svou lehkostí a pružností. Tyto tenkostěnné, pevné a tuhé trubky jsou vyrobeny ze speciílní lehké slitiny 7001 T6.
Dural 7075-T9Ušlechtilá duralová slitina s větší mezí pevnosti, než 7001 T6.
DurawrapPolyesterová fólie nanesená na laminátových tyčích. Výrazně zvyšuje pevnost a pružnost a zároveň zamezuje třepení konců tyčí při zlomení.
F-TECH (Fabric Technology)Maximálně pevný nepromokavý materiál, který si při správné údržbě zachovává své mechanické vlastnosti i ve velmi nízkých teplotách.
FirebowlPolyesterové rouno FIREBOWL zaručuje vynikající termoizolačními vlastnosti, vyznačuje se lehkostí a lehce se přizpůsobuje tvaru těla. Výborně funguje ve vlhkém prostředí a používá se k náplni snowboardových, lyžařských a sportovních bund. Většinou se kombinuje s membránou a tak zaručuje ochranu i v extrémních zimních podmínkách.
Fleece TecnopileVelmi kvalitní, příjemný fleecový materiál s výbornou termo-izolační schopností a nežmolkující úpravou.
Full Circle System...neboli „Systém úplné cirkulace" je zádový systém, který vyniká svou speciální ventilací. Toto řešení napomáhá vašemu tělu volně dýchat, takže v každém případě můžete zapomenout na pocení.
Hvězdicovitě vytvarovaná záda udržují prostor mezi vašimi zády a batohem, takže tato ventilace vám nedovolí potit se. Tento měkký materiál perfektně padne na vaše záda.
Garmisch TexVzdušná látková membrána, která odvádí pot a nedovolí vodě proniknout do obuvi.
Gelanots GXPRVelmi lehký materiál vyrobený speciální technologií, kdy tenká polyuretanová vrstva na rubové straně látky dosahuje takové odolnosti proti mechanickému poškození, že nepotřebuje být chráněna podšívkou. Minimální garantovaná odolnost v tlaku je 8 000 mm H2O a min. paropropustnost je 15 000 g H20 /m2 za 24 hod. Je určen pro výrobu obzvláště lehkých a sbalitelných oděvů.
Gelanots SOFTSHELLUniversální materiál nové generace, který je určen pro výrobu sportovních a outdoorových oděvů. Jedná se o materiál složený ze tří vrstev, které jsou vzájemně spojeny technologií laminace. Vnější vrstva softshellu je mechanicky odolná, pružná, neomezuje v pohybu. Díky použité nepromokavé membráně Gelanots a nalaminované vnitřní vrstvě microfleece je softshell 100% větruodolný, tepelně izolační a výborně prodyšný.
Softshellová bunda nahrazuje klasickou kombinaci dvou bund - teplé fleecové a nepromokavé vrchní bundy ve většině podmínek, které v přírodě nastanou. A to bez zbytečné hmotnosti, bez omezování pohybu. V kombinaci s funkčními prvky, kvalitními značkovými zipy a detaily tak získáte spolehlivého společníka pro vaše outdoorové aktivity. Revoluce v oblékání pro sport a do přírody, všude kde nechcete být zaskočeni nepříznivou změnou počasí.
Odolnost proti tlaku H2O 20 000 mm Paropropustnost 20 000 g H2O/m2 za 24 hod.
Gelanots XP
GELANOTS XP je obchodní značka pro řadu vysoce funkčních textilních materiálů, které jsou určeny pro sportovní oblečení do nejnáročnějších povětrnostních podmínek. Tyto materiály velmi originálním způsobem dokáží vyhovět protichůdným nárokům, které jsou na funkční oblečení kladeny:
1. pot musí být odváděn z povrchu pokožky, abychom netrpěli pocitem vlhka 
2. je potřeba zabránit kondenzaci par potu v oblečení a následnému prochladnutí 
3. při dešti nesmí voda z venku proniknout přes svrchní vrstvu oděvu 
4. důležitá je pružnost (strečovost) materiálu, aby oděv co nejméně omezoval volnost pohybu.
 Spojení zdánlivě neslučitelných vlastností, vysoké parametry a uživatelský komfort předurčuje Gelanots jako ideální materál pro použití ve všech outdoorových aktivitách, zimních sportech, pro běh, cyklistiku, vodní sporty atd.
Výrobce garantuje paropropustnost min. 20 000 g H20/m2 za 24 hod. a vodotěsnost min. 20 000 mm vodního sloupce H20. Tyto hodnoty jsou velmi vysoké a vyrovnané a platí téměř nezměněny i po létech používání Gelanotsového oděvu.
Údržba: Gelanots nevyžaduje žádné zvláštní čistící procesy. Lze jej prát v pračce běžnými prostředky určenými pro tyto druhy materiálů (např. Nikwax). Před vložením do pračky důkladně prohlédněte kapsy a odstraňte tvrdé a ostré předměty, které by mohly membránu poškodit. Zipy a suché zipy zapněte. Je zakázáno používání aviváže a chemické čištění. Skvrny možné místně odstranit technickým benzínem.
Gelanots XP 3LJde o třívrstvý laminát, kdy jsou laminací spojeny následující tři vrstvy: svrchní látka, membrána Gelanots XP a spodní ochrana membrány. Takto dosažený materiál je určen pro oděvy do extremních podmínek unese ještě vyšší tlak vody - až 30 000 mm vodního sloupce H2O, přičemž paropropustnost zůstává zachována jako u membrány XP 20 000 g H20/m2 za 24 hod.
Grilamid TR 90Sluneční brýle označené TR 90 mají rám vyrobený z Grilamidu. Grilamid TR 90 je velmi lehký, pružný a odolný polyamid, který svými vlastnostmi předčí klasický polykarbonát nebo nylon a zásadním způsobem ovlivňuje komfort, bezpečnost a odolnost celých brýlí.
H.T.F.High Thermal Fiber Odolné a lehké polyesterové vlákno s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Vlákna si udržují po dlouhou dobu svou nadýchanost (loft), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Je možné praní a sušení v pračce.
H.T.F. CompactHigh Thermal Fiber Compact Tří propletená maximálně odolná a lehká syntetická vlákna s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost (loft), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická.
H.T.F. PerformanceHigh Thermal Fiber Performance Dvě vzájemně propletené lehká dutá vlákna různých průměrů s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Izolační materiál nejvyšší kvality vhodný zejména do extrémních klimatických podmínek. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost (loft), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Je možné praní a sušení v pračce.
H4 fibreVysoce hřejivá látka. Vzduch je udržován ve čtyř kanálkovém vláknu a tak zvyšuje izolační vlastnosti výrobku. Je měkká, odolává vlhkosti a lze stlačit (a tedy zmenšit).
Harddura
Tento velmi trvanlivý a odolný materiál je rychleschnoucí a snadno čistitelný. Hardur nylon je 2 x - 14 x trvanlivější než bavlna, polyester, 4 x odolnější než polypropylén a 14 x trvanlivější než bavlna. Zlepšuje vlastnost batohů, obuvi, oblečení - zejména jejich pevnost a odolnost.
 
•vodní sloupec - 2 000 mm
•paropropustnost - 2 000g/m2 / 24 hod.
HicorTkanina z nylonových vláken s vysokou pevností, otěruvzdorností a s polyuretanovým zátěrem.
HollofleeceMěkká a pružná látka, která se anatomicky přizpůsobuje tvaru těla. Je velmi příjemná na dotek. Odolává větru a vlhkosti. Díky své třívrstvé konstrukci dobře zachovává teplotu těla. Jako vnitřní izolace je použito rouno s dvoukomorovým dutým vláknem, které zajišťuje dobré tepelno-izolační vlastnosti.
Hollow fiebre 1, 4 a 6
Hollow fibre 1, 4 a 6 jsou spirálově stočená polyesterová vlákna, která mají 1, 4, popřípadě 6 kanálků. Vzduch zadržovaný v těchto kanálcích způsobuje jejich vynikající izolační schopnosti. Díky pružné vazbě a speciálnímu ukládání do vrstev dosahují vlákna tzv. LOFT. To znamená, že po vybalení z obalu rychle zaujmou původní objem a vyplní prostor komor spacího pytle.
Dutá vlákna výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou nenasákavá a nealergická. Snadno se udržují, lze je klasicky prát i sušit.
Hydrotex
Prodyšná membrána, hojně využívaná pro výrobu vodo-odpudivé trekingové obuvi. U obuvi je umístěna mezi povrchovým materiálem a podšívkou.
Strukturou se jedná o homogenní bezporézní hladký povlak. Je mimořádně lehká a pružná (více než 200 %).
Zcela mimořádnou vlastností je propustnost vodních par, což Hydrotex předurčuje pro použití na sportovní účely.
NabukNejkvalitnější svršková kůže určená zlváště pro náročnou klientelu.
NeoprenSpeciální materiál s velkou elasticitou a perfektními tepelně izolačními vlastnostmi.
Nylon PU zátěr 10 000 mmPodlaha stanu je z lehké nylonové tkaniny s PU zátěrem, který unese tlak až 10 000 mm vodního sloupce H2O. Švy jsou přelepeny.
Nylon PU zátěr 7 000 mmPodlaha stanu je z lehké nylonové tkaniny s PU zátěrem, který unese tlak až 7 000 mm vodního sloupce H2O. Švy jsou přelepeny.
Nylon 190T RipstopVelmi lehký materiál odolný proti roztržení vhodný zejména pro spací pytle se syntetickou náplní s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.
Nylon 210TMateriál vhodný zejména pro spací pytle s prachovým peřím.
Nylon 260TVelmi jemný, lehký a prodyšný materiál vhodný zejména do vnitřních částí spacích pytlů.
Nylon 338TVelmi jemný, lehký a prodyšný materiál o nízké hmotnosti a vyjímečné prodyšnosti a pevnosti.
Nylon Ripstop 240TUltralehký, prodyšný materiál odolný proti roztžení. Velmi dobrá odolnost proti UV záření.
Nylon Ripstop 260TLehký, prodyšný materiál o vysoké hustotě. Je veli odolný proti roztžení a UV záření.
Nylon Ripstop 70DVelmi lehký materiál odolný proti roztržení. Velmi dobrá odolnost proti UV záření. Pro svoji lehkost se používá pro výrobu vnitřních stanů - „ložnic" obzvláště u expedičních stanů.
Nylon Ripstop Light100% polyamid s nepromokavou úpravou charakteristický svou lehkostí a speciální strukturou Ripstop, která zlepšuje odolnost proti roztržení.
Nylon stretch 6.6Nylon 6.6 je pružná, velmi odolná látka ze speciálně upravených nylonových vláken, která je použita na obzvláště namáhané partie oděvu. Jejich elastická schopnost pak umožňuje zvýšení rozsahu pohybu v tomto oděvu. Tento materiál je velmi odolný proti otěru (srovnatelný s Cordurou) a tedy zabraňuje opotřebení těchto partií.
Nylon wickingNylon wicking je velmi pohodlná tkanina ze 100% nylonových vláken, která jsou specialně upravena, aby se co nejvíce přiblížila přírodním vláknům. Výsledná tkanina má pak pevnosta odolnost Nylonu a měkkost, splývavost a schopnost odvádět pot jako tkaninyz přírodních vláken.
Pertex Classic
Velmi lehká mikrovlákenná tkanina, vykazuje vysokou rezistenci vůči působení větru. Úprava DWR zajišťuje optimální rovnováhu mezi větru-odolností, vodu-odpudivostí a prodyšností.
Pertex je upravován unikátní, trvanlivou a vodu odpuzující technikou, která zaručuje, že se povrchová vlhkost sráží do kapek, a tak udržuje člověka v suchu. Díky tomuto zpracování se dá voda z látky jednoduše setřást. Prodyšnost zůstává nezměněna, protože se nejedná o souvislý povlak. Speciální tkaní a konečná sací úprava zlepšuje absorbci vlhkosti a zkracuje dobu schnutí - spolu s lehkou váhou a rychlým odvodem vlhkosti jsou speciálními rysy a výhodami těchto látek.
Pertex Equilibrium
Pertex Equilibrium je revolucí v technologii látek. Jeho unikátní vlastnosti vás udrží v pohodlí a to z něj dělá jednu z nejlepších látek na světě co se týče aerobních aktivit, outdooru a sportu vůbec.
Equilibrium je výsledkem desetiletého výzkumu a vývoje - úkolem bylo vyrobit látku, která by aktivně odvedla vlhkost zevnitř.
•odvádí vlhkost od kůže - udrží vaše tělo v suchu
•textura na povrchu brání v dotyku tkaniny a kůže - vytváří tak mikroklima (a sama nestudí)
•nešustí a na pohled vypadá „civilněji"
•redukuje chlad vyvolaný větrem - udržuje svaly v teple
•nízká hmotnost a měkkost materiálu - umožňuje neomezený pohyb
•silné a robustní - zvýšená oděruodolnost
•chrání kůži před stárnutím - filtry UVRm 30 (faktor ochrany oblečení)
Peří
Tato náplň spacích pytlů se skládá z kachního chmýří a peří (které tvoří maximální tepelnou izolaci).
Poměr chmýří a peří je v tabulce vyjádřen procentuelně v kolonce „náplň". Např. 80/20 znamená 80% chmýří a 20% peří.
PolarizacePolarizace je speciální úprava čoček brýlí. Sluneční brýle s polarizací výrazně potlačují odražené světlo. Polarizační brýle zlepšují viditelnost zejména na moři a na sněhové pokrývce, výtečné jsou rovněž pro řidiče - mokrá silnice se ve slunci neleskne.
Polartec Thermal PRO
•vysoce odolný
•hřejivý a lehký
•velmi prodyšný
•vodo-odpudivá úprava chránící proti dešti a sněhu
•rychle schne
•mnohostranné použití
•lze prát v pračce
PolarThermJde o fleecový materiál pro oděvy střední izolační vrstvy (mikiny, vpínací bundy...). Součásně je i výborně prodyšný, čímž umožňuje rychlý odvod potu směrem k vnějším vrstvám oblečení.
Polyguard 3D
Je absolutní světová špička mezi izolačními materiály pro extrémní použití. Jeho základem je nekonečné duté vlákno o průměru, který je ji bližší mikrovláknu a jehož trojúhelníková dutina je příčinou mimořádně nízké hmotnosti. Vlákno je stáčeno do smyček a v místě křížení je tepelně svařeno. Takto vytvořené pružiny vytvářejí izolační rouno s jedinečnými vlastnostmi, které jsou kombinací všech výhod dosud vyvinutých dutých vláken a mikrovláken. Výsledkem je nejodolnější, vysoce trvanlivý, pružný materiál, který se nemění i po dlouhodobém používání, stlačování a sušení.
Na povrchu vláken je díky jejich mikroskopickým rozměrům a vysoké hustotě vázáno tak velké množství vzduchu, že se Polyguard 3D svými izolačními vlastnostmi i měkkostí nejvíce přibližuje peří, se kterým je svým výkonem plně srovnatelný.
Při technologii nekonečného, kvalitně svařeného vlákna nedochází k setřepávání, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáče či ztenčená místa ani po letech používání. Pro zachování těchto vlastností doporučujeme spací pytel do obalu nasoukat. Nežádoucí je spací pytel skládat rolováním, skládáním, apod.
Polyguard 3D je v nezávislých testech hodnocen takto: nejlepší izolace, nejdelší životnost.
Polytech EnduranceTkanina s diamantovou (šestiúhelníkovou) strukturou zajišťuje velmi dobrou pevnost a nízkou váhu.
Polyuretanový (PU) zátěr
Jde o vrstvu, která má více jak 95% uzavřených buněk. Díky tomu je tato vrstva prakticky nenasáklivá a tudíž hydroizoační. Přesto mají materiály s touto úpravou schopnost propustit vodní páry.
Nepropustnost PU zátěru může vypadat například takto: 6 000 mm/cm2
...což znamená, že látka udrží tlak vody 6 000 mm na 1 cm2 během 24 hod.
PU zátěr 10 000 mmPU zátěr 10 000 mm je polyuretanová vrstva nanesená na látce, která nepropustí vodu o tlaku min. 10 000 (max. 13 000 mm) vodního sloupce. Stany vyrobené z takové tkaniny jsou nadstandardní a mají velmi vysokou životnost. Švy látky jsou zpravidla vodonepropustně přelepeny.
Quantum membraneMembrána Quantum je látka s mikroskopickými mezerami mezi molekulami této tkaniny. Těmito mezerami se odvádí vodní pára (pot). Zároveň nedovoluje větru a molekulám vody, které jsou větší než mikro-mezery membrány, skrze ni proniknout. Takže budete vždy v suchu a teple.
RipStop úprava meteriálu
Tato úprava materiálu vyniká výjimečnou odolností proti mechanickému poškození. Díky mřížkování se výrazně zvyšuje pevnost a odolnost proti protržení.
Dojde-li přesto k poškození materiálu, úprava RipStop zabraňuje dalšímu samovolnému trhání.
S.L.F. (Strong Light Fabric)Materiál s vysokou hustotou tkaní zaručující výborný poměr váhy a pevnosti.
Sensetech
Dvouvrstvá laminátová membrána SENSETECH má extrémně vysokou odolnost proti vodě, při zachování ideálního poměru vodoodpudivosti a prodyšnosti. Tlakový odpor membrány odpovídá vodnímu sloupci 10 000 mm. Ve spojení s textilií se odolnost proti vodě násobí a tak se tato membrána vyrovnává dražším membránám a je nepromokavá až do 18 000 mm vodního sloupce.
Nepromokavost 18 000 mm H2O Paropropus¬tnost 20 000 mm H2O
SilikonizaceJe v současnosti nejdokonalejší stupeň ochrany proti pronikání vlhkosti, který byl dosud výsadou jen nejvyšších tříd stanů. Na vnějším plášti stanu je nanesením silikonové úpravy dosaženo vysoce účinného a časově neomezeného vodo-odpudivého efektu. Takto upravená tropika jsou vhodná pro použítí i ve velmi nízkých teplotách. Kombinace silikonu, klasického polyuretanového zátěru a přelepených švů a poutek pak znamená definitivní a trvalou ochranu vnějšího stanu proti pronikání vlhkosti.
TeflonTeflon (výrobce DuPont) je speciální úprava, při které se vlákna látky napouštějí a upravují za účelem dosažení vysoce vodo-odpudivého účinku při zachování původní vzdušnosti, měkkosti a splývavosti upravené látky. Výrobce garantuje, že vodo-odpudivý efekt neklesne pod 80% původní úrovně ani po 40 pracích cyklech.
Texit membránaMikroporézní prodyšná a nepromokavá membrána. Vodní sloupec nepropustí 4000 mm H2O/24 hod. Paropropustnost je 15 litrů/m2/24 hod. Póry materiálu jsou 10.000 krát menší než je molekula vody, čímž je zaručena nepromokavost. Je také odolná proti větru a má vynikající prodyšnost. Vhodná do všech atmosferických podmínek.
Texlite H.T. 75DVodoodpudivý a maximálně prodyšný materiál pro výrobu vnitřních stanů (ložnic) o hustotě 70 g/M2.
Thermolite ExtremeSměs vybraných a speciálně propojených vláken. Poskytuje vydatnou hřejivost dokonce už v malém množství. Je měkká a přizpůsobivá a zachovává izolační vlastnosti dokonce i v navlhlém stavu. Lze ji prát v pračce a může se také čistit za sucha.
Thermolite QUALLOZnačkové sedmikanálkové vlákno vysoké kvality zaručující maximální termoizolační vlastnosti srovnatelné s peřím. Schne 3× rychleji než peří, je antialergické a je možné prát jej v pračce.
TriguardVodo-odpudivý, prodyšný zátěr na dvojité, hustě tkané látce. Odpuzuje vnější vlhkost, zatímco vnitřní vlhkost odvádí pryč.
Triguard membrane
Membrána triguard. Odpuzuje vnější vlhkost, je neprodyšná, zatímco vnitřní vlhkost se odvádí pryč.
Minimální garantovaná odolnost v tlaku je 5 000 mm H2O a min. paropropustnost je 5 000 g H20 /m2 za 24 hod.
Ultra dryNová technologie budoucnosti, která používá vysokofrekvenční sváření materiálů místo klasického šití. Díky této technologii a použití speciálních materiálů je výrobek absolutně nepromokavý, „švy" jsou zároveň velmi pevné a elegantní.
UV 400
UV 400 - označuje, že brýle chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Tedy před neviditelným a škodlivým zářením zvaným ultrafialové.
Viditelné sluneční záření má vlnovou délku od 400 do 780 nm. Následuje infračervené záření s vlnovou délkou od 780 nm.
Pro tělo je UV záření škodlivé: způsobuje spálení kůže a může vyvolat i některé oční nemoci. Rozděluje se na záření dlouhovlnné UVA (315 - 400 nm), středněvlnné UVB (280 - 315 nm) a krátkovlnné UVC (100 - 280 nm). UVC je pohlcováno atmosférou.
VibramVýrobce a značka nejpoužívanější pryžové směsi pro výrobu podešví různých typů obuvi. Poskytuje vysoký komfort při chůzi v náročných terénech. Vytváří ideální podmínky pro chůzi po velmi širokém spektru povrchů - od asfaltu až po ledovec a ostré skály.
W.T.S. (Welded Technical System)Technologie nahrazující vnější švy speciálními sváry, které zamezují eventuálnímu úniku tepla.
WaterProofVzdušná látková membrána, která odvádí pot a zároveň zabraňuje pronikání vody do obuvi.
Windguard IILátka s garantovanou 100% nepromokavostí. Tato membrána má skvělou prodyšnost a díky své třívrstvé konstrukci velmi dobře zachovává teplotu těla.
Windless
Třívrstvá látka, která ze 60% odolává náporům větru se skvělou prodyšností. Je to jedinečný materiál nové konstrukce, který dobře hřeje, je měkký a pevný. Je vhodný do středně náročných podmínek. Výhoda oproti Polartecu je ta, že se nevytahá.
Složení Windles: 
1. vnější - fleece 
2. prostřední - Hollofleece (duté vlákno) 
3. vnitřní - česaný nylon